| MmoooTtttt a întrebat:

Asa ca idee, slabitul ajuta ca sa alerg mai repede, adica sa am mai multa viteza?
La 14 ani cu 60 kg, 1.69 inaltime, nu sunt nici gras dar nici slab, potrivit, dar am niste grasime happy
La 50 metri fac putin sub 7 secunde si vreau sa stiu daca as da jos din grasimea aia, ar putea sa ma ajute sa cresc in viteza.
Stiu ca daca vreau sa cresc in viteza, trebuie sa alerg mai des, sau chestii de astea, dar vreau sa stiu daca ajuta si slabitul(de grasime) putin la asta happy

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca ai multa grasime s-ar putea sa te incetineasca.

| MmoooTtttt explică (pentru aXy99):

Am aproximativ 18-19% grasime corporala

| aXy99 a răspuns (pentru MmoooTtttt):

Gras nu esti, dar pentru ce te intereseaza pe tine ai putea sa slabesti pana la 15%.

| MmoooTtttt explică (pentru aXy99):

Stiu ca nu sunt gras, dar am putina grasime, si as incerca macar pana la un 12% ca sa lucrez si abdomenulwinking

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Nu contează grăsimea..contează antrenamentul.