| devil2279 a întrebat:

Asa,vechea poveste...de pe 27 septembrie m-am apucat de tras tare la viare si suntem in 12 decembrie. Mi-a crescut forta si masa musculara incat ii bat pe toti de la sala (lupte libere) ii iau, ii trantesc, etc. Faza e ca tot nu am forta la skandenberg ceea ce ma omoara cu zilele. De ce nu am forta la skandenberg?
Ca sa spun eu dimineata nu mananc si cica nici astia de pe la scoala cu care dau, dar cacatii ma dau, parca n-am vlaga in mine, ma da unu slabanog in brat, la stanga mai ales, cum naiba nu stiu. De ce nu am forta, eu zic ca din cauza ca nu-s incalzit, sunt amortit pu.l.a mea, ca daca dau mai mult la sknd. imi vine forta da sa mi se umfle putin venele " sa imi dau drumu".
Deci de ce nu am forta la skandenberg? Din cauza ca nu mananc dimineata sau ca nu sunt incalzit? Nu ca aia ar fi incalziti dar nu stiu, poate asa e organismul meu.
Vreau raspunsuri. crying
[...]

12 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Mananca dimineata, si alearga putin si fa gimnastica inainte de scoala. Oricum, clar ai antebratul deficitar, si o articulatie fragila a palmei, probabil ai si palma mica, si nu poti apuca cum trebuie, in rest, fa antrenamente pentru "grip" cu un flexor, un PowerBall, stai agatat de bara de tractiuni 2-3 minute, in timp se vor vedea rezultatele oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| PrOx a răspuns:

Pentru forta mare la sknd trebuie sa ai partea de sus a piptului bine lucrat si cel mai important incheietura antebratului( bicepsul nu are aproape nici un rol la sknd)

| MioaraParalescu a răspuns:

Pai printre motive se numara si faptul ca nu mananci dimineata da.
Nu ai forta la skandenberg pentru ca nu faci probabil antrenament specific.
La skandenberg trebuie sa iti lucrezi bicepsul si antebratul.
Si sa faci antrenamente de forta nu de masa musculara.
Asta inseamna 4-6 repetari cu greutate mare.Si pentru a deveni tare la skandenberg trebuie sa faci skandenberg big grin
Fa skandenberg timp de 1-2 luni cu cine apuci si sa vezi atunci ce forta castigi happy
A si dimineata inainte sa mergi la scoala bea multa apa sa fii hidratat, asta iti poate creste forta cu 19%
Bafta si rupele mainile!

| Cosmin86 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Nu doar biceps si antebrat, conteaza si umeri, si spate ( ca doar faci ramat cand tragi spre tine ), etc.

| Trippy a răspuns:

Daca tot vorbim urat ...La l.aa.b.a dai?

Răspuns utilizator avertizat
| Trippy a răspuns (pentru devil2279):

Sincer nu sunt din domeniu dar poate daca dai la l.ab.a vei avea mai multa forta in incheietura.Incearca sa te antrenezi cu p.uu.la.Poate te v-a ajuta.

| beatbox97alex a răspuns (pentru Trippy):

Geniala asta laughing

| alalal a răspuns:

Este foarte simplu! Apucate prietene si lucra antebratul nu mumai bicepsul!
succes!

| beatbox97alex a răspuns:

Fa mai multe antrenamente pentru antrebat si pentru intarirea incheieturii ar fi ideal sa faci in fiecare zi flotari in pumn..ca si eu eram la fel ca tine, ma duceau toti amarati. dupa ce am facut tot ce ti-am spus mai sus, nici cu 2 maini nu ma miscau. O seara buna!winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru beatbox97alex):

Nu sunt suficiente flotarile in pumni