| gabglory a întrebat:

Atunci cand fac flotari nu simt la fel de incordate si "pompate" bratele ca atunci cand fac un exercitiu cu bara Z spre exemplu. e normal? si nici atat de obosite nu imi simt mainile dupa o serie ca atunci dupa ce fac un exercitiu la sala. E din cauza pentru ca flotarile nu implica atat de mult consum de energie ca exercitie de la sala?

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Flotarile iti lucreaza pieptul, tu faci piept cu bara z, esti imbecil?

| kteichd a răspuns:

Flotarile nu sunt ca rificatul greutatilor, dureaza pana cresc muschi, ii stimuleaza dar nu la fel ca ridicatul deoarece cand faci flotari pe langa maini se mai lucreaza spatele, abdomenul, umeri, piept, trapez, bicepsi si triceps, iar la bara Z actioneaza in special bicepsii 80% daca nu chiar mai mult fata. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.

| Vladut650 a răspuns:

Flotarile nu ajuta la biceps.