| RoseAndBiia a întrebat:

Azi am mancat 4 gogosi ca o idioata ce sunt + (un sandwich cu branza topita,un mar si peste la gratar ) Da cam totul ok dar mult prea multe gogosii x_x ( sunt facute in casa si sunt simple fara nutella, gem sau altceva ) si am facut Power Girl Fitness ( 40 de minute - mi se pare ca arzi 387 de calorii la el ) + 20 de minute de alergat. Eu mai fac si insanity workout ( elimini 1000 calorii pe ora ) doar ca azi am pauza. Ce exercitii as putea face pentru a arde caloriile ce le-am mancat azi? x_x
Ce programe de sport mai stiti, in care sa consumi multe calorii gen 700-800?

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga si mergi cu bicicleta.

| zuzualina a răspuns:

O să pui 10 kg pe tine, nu mai poți face nimic. laughing

| RoseAndBiia explică (pentru zuzualina):

Auzi, serios daca nu imi poti da un raspuns bun de ce mai comentezi? straight face

| zuzualina a răspuns (pentru RoseAndBiia):

Pentru că dacă tot faci atătea exerciții, de ce te îngrijorezi?!?!?

| RoseAndBiia explică (pentru zuzualina):

Pai pentru ca sunt la un fel de dieta si na am zis sa mananc doar o gogoasa asa de pofta cand colo am mai bagat in mine vreo 3 laughing si totusi acele 387 de calorii arse de la P.G.F mi se pare putine cand gogosile au vreo 210 calorii.Deci am mancat 840 de calorii ( astea fiind doar gogosiile ) mi-e frica sa calculez si restul. rolling on the floor

| zuzualina a răspuns (pentru RoseAndBiia):

O mică abatere de la regulă nu face nimic. rolling on the floor
Cu timpul se pierd. Sau mănânci mâine mai puțin. laughing

| e7d7n7 a răspuns:

Ho băăă disperat-o, dacă mânânci 4 gogoşi într-o zi crezi că pui 5kg de grăsime? Mai uşor cu obsesia asta.

| RoseAndBiia explică (pentru e7d7n7):

Si din nou : Omule daca nu poti da un raspuns bun de ce naiba mai raspunzi? straight face

| e7d7n7 a răspuns (pentru RoseAndBiia):

E un răspuns foarte bun. Da eşti tu cam proastă.

| RoseAndBiia explică (pentru e7d7n7):

Ah scuza-ma scumpete, cred ca m-ai confundat cu tine!batting eyelashes
hai du-te si suge *** in continuare libelula imflamata de constipatie straight face n-am chef de raspunsuriile tale idioate straight face asa ca tine-le pentru tinewinking

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Orice, fa sport sa te epuizezi, sa transpiri

| Hades98 a răspuns:

Pai 1 ora de alergat e echivalenta a 1000 calorii.
Iesi alearga, date cu rolele-bicicleta, sari coarta. etc sunt foarte multe moduri sa arzi caloriile.
DAR trebuie sa ai grija si din ce mananci ..Lasa gogosile si mancarile cu multe calorii sau cele grase.
Lasa sucurile cu acid, chipsurile tot ce inseamna E-uri.
Incearca o salata in locul lor sau fructe. si apropo cand iesi sa alergi nu iesii ne-mancata pentru ca asa nu vei slabi.
Corpul nu v-a mai avea energie sa arda caloriile si asa vei face efort pe degeaba.
Sper ca am fost de ajutor happy
Bafta!

| RoseAndBiia explică (pentru Hades98):

Hmm, mersi de ajutor! Doar ca citisem undeva ca, dimineata este cam cel mai indicat sa faci sport ca arzi cu 20% mai multe calorii straight face dar trebuie sa faci asta pe stomacul gol si dupa o ora sa mananci.

| Hades98 a răspuns (pentru RoseAndBiia):

Intreaba un nutritionist, si uitete un pic pe net.
Dupa ce ai vorbit cu un nutritionist ai sa-ti schimb parerea doarece :
Organismul daca nu il hranesti si faci doar sport o sa se " hraneasca " cu muschii tai. la propriuwinking

| RoseAndBiia explică:

Oftica-te! O.o

| caracoperchelita a răspuns:

Pai mersul cu bicla si rolele happy