| anonim_4396 a întrebat:

Ba sunt retardat dacă nu pot face nici încălzirea la ora de sport? Sunt clasa a 8 a și mi se pare ca fac greșit totul și ma mișc ca un handicapat fata de ceilalți colegi ai mei

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe scurt dizabilitatea intelectuala, denumita in trecut retard mintal, se caracterizeaza prin inteligenta sau capacitatea mentala sub medie si lipsa unor competente necesare pentru desfasurarea normala a vietii de zi cu zi.

Ce anume nu stii sa faci la ora de educatie fizica?
Ai o problema de sanatate in sfera problemelor locomotorii sau ce anume?

Daca esti o persoana cu dizabilitati, fie ele fizice sau psihice, poti obtine incadrarea intr-un grad de handicap, cu aceasta ocazie prezinti profesorului o adeverinta si scapi si de orele de "sport"!

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i profesorului asta si el te va ajuta sa-ti explice ce si cum sa faci corect.

| sierra1 a răspuns:

" DavidutzAgache694 : Ba sunt retardat d... și ma mișc ca un handicapat"

cum nu te cunoaștem, nu putem decât să fim de acord cu tine

| ReddY25 a răspuns:

Păcat

| ioana748 a răspuns:

Este doar o ora de sport. Faci putina miscare.
Si in general evita sa te compari cu ceilalti.
Cred ca esti un baiat istet si unic cu miscarile tale cu tot.
happy