| LanguageMaster a întrebat:

La facultate, dacă am o prietenă foarte frumoasă voi avea neînțelegeri cu ceilalți colegi ai mei?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba au colegii tai cu prietena ta?
Cred ca gandesti superficial despre asta. Baietii se dau la fete tot timpul si este doar problema ta si a ei, daca tineti unul la altul si daca vreti sa aveti si alte relatii sau va iubiti, va respectati si sunteti impreuna.

12 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

La facultate se practica strabatutul cearsafurilor nu relatii serioase

| LanguageMaster explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Cum adică "străbătutul cearşafurilor"?

| LanguageMaster explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Dar există şi relații serioase?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru LanguageMaster):

La facultate in special daca stai la camin si ai o relatie serioasa iti vei irosi anii studentiei (cei mai frumosi) mai bine fara relatii serioase spun din proprie experienta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te vor rapi cel mai probabil

| Nomoreregretstb a răspuns:

Probabil ca da, gelozia e mare oriunde mergi.

| LanguageMaster explică (pentru Nomoreregretstb):

De ce este gelozia aşa de mare oriunde mergi?

| Nomoreregretstb a răspuns:

Pentru ca suntem oameni, mereu o sa gasim ceva /cineva mai bun ca noi si o sa dorim ce are el /ea

| LanguageMaster explică (pentru Nomoreregretstb):

Dar ce probleme pot avea cu studenți din cauza geloziei?

| RAY a răspuns:

Aia frumoasa va fugi la altul rapid, fi calm nu o sa ai asa ceva

| LanguageMaster explică (pentru RAY):

De ce va fugi la altul rapid?

| seth2016 a răspuns:

Foarte probabil ca vor avea alte lucruri mai interesante de facut.