| Xenoverse1 a întrebat:

Barcelona poate remonta scorul din tur cu Sevilla? Eu cred ca va reusi sa se califice in semifinale, sa nu uitam ca acu' 2 ani Barcelona a revenit de la 0-4 cu PSG si sa calificat, ce pareri aveti?

11 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Are sanse mari.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Prietene, in primul rand, Barcelona a revenit de la 0-4 cu PSG in Liga Campionilor, o competitie careia catalanii ii acorda mai multa importanta (tocmai pentru ca are). Ar trebui sa stii si tu ca prioritatea Barcelonei an de an e castigarea campionatului, UCL si Cupa Spaniei vin ca un bonus, doar ca, cu echipele anterioare s-a putut realiza si dubla. Sigur, avand in vedere faptul ca Sevilla e Sevilla, adica o echipa de locurile de UEL, sunt sanse mari. Depinde de ce echipa o sa alinieze Valverde in meciul retur, daca baga toate rezervele atunci e clar ca nu ii pasa de Cupa, daca joaca cu titularii, atunci o sa intoarceti scorul. Ma preocupa mai mult daca va reusi Girona sa faca o "remontada", avand in vedere ca a smuls doua goluri pe Bernabeu si joaca acasa returul cu Real.

| Drimmero a răspuns (pentru EvilMayDie64):

Sevilla e o petarda de echipa, m-am lamurit si cu astia, au luat o caruta de goluri si au fost eliminati, nu mai exista echipa serioasa in Spania.

Cat despre acel 6-1 cu PSG, a fost furt pe fata si clar, dar si camilele alea atat de proaste sa fie incat sa-si ia 3 goluri in 5 minute...

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce pot sa spun. Da, penalty-ul ala a fost facut cadou de arbitru cu o nesimtire uluitoare, dar cand ai 4-0 avantaj cu o echipa ca Barca, nu te bagi cu c**** in poarta si tragi de timp. Ala a fost golul care i-a calificat pe catalani, dar alealalte 5 si le-au luat din prostie, s-au trezit doar cand s-a marcat pentru 5-0 ca pot pierde calificarea. Camilele sunt puternice doar la ele in campionat ca n-au cine stie ce opozitie, cand joaca in UCL se vede ca e o echipa de jucatori care individual au alt stil de joc, si ca nu e bine inchegata pe un sistem. Si cum sa fie, daca seicii apeleaza la antrenori gen Laurent Blanc, Emery si Tuchel dar ei vor UCL? Sa te duci la PSG e ca si cum ai merge in China, doar ca joci in cupele europene, nu mai ai loc titular la o echipa de top din Europa si mergi sa iei cat mai mult $$$$.

Nu-mi place campionatul spaniol tocmai pentru ca acolo alte echipe in afara de Barcelona si Real Madrid nu exista. Da, fanii La Liga o sa ma ia cu ce au reusit Depor si Valencia in UCL, Alaves in Cupa UEFA (si dupa l-au vandut pe Contra la Milan, unde s-a impus cum s-a impus si Kalinic). Toate respectele mele pentru ce au realizat echipele astea, au fost vremuri frumoase pentru fotbal. Dar sa spui ca-i cel mai tare campionat doar pentru ca joaca in el Real si Barca e o exagerare laughing. Da, poate mai nou o fi Atletico cu marele Simeone, dar au si ei un anumit nivel; ma rog, acum ca e VAR, sper sa devina ei prima echipa in afara astora cu El Classico care sa castige UCL.

Sevilla, Valencia, Villareal, Bilbao. Spaniolii nu au echipe, fratie, sunt ca nemtii. Anglia si Italia pot sa dea mai multe formatii care chiar au avut performante la vremea lor.

| Drimmero a răspuns (pentru EvilMayDie64):

P$G si cupele europene, hai sa fim seriosi!

La Liga e un campionat de mana a 2-a daca excludem Barca si Real de acolo, hai poate si Atletico cu Grande Simeone sa faca ceva,, dar totusi.
Ce ratari la Inter-Lazio...nici in liga 1 nu vedeai asa.

| Xenoverse1 explică (pentru Drimmero):

Inseamna ca esti prost, daca spui ca a fost furt pe fata la acel 6-1 cu PSG.

| Drimmero a răspuns (pentru Xenoverse1):

Vorbeste frumos, bai barcelonistule ca nu te-am jignit cu nimic, o pot face si eu in aceeasi maniera dar nu ma pun la mintea ta.

Unii intelegem ceva din sportul asta iar altii nu, daca spui ca arabetii nu au fost furati inseamna ca nu ai treaba cu fotbalul cand s-a vazut clar ca lumina zilei/

PS Valencia va conduce acasa, bwhahahaha

| Xenoverse1 explică (pentru Drimmero):

Din pacate s-a terminat 2-2, degeaba te-ai bucurat.

| Drimmero a răspuns (pentru Xenoverse1):

Va vad in UCL, acolo unde conteaza cu adevarat cat de tari sunteti, avand in vedere ca s-a implementat si VAR-ul, asta asa sa nu mai furati.

| Xenoverse1 explică (pentru Drimmero):

Tu esti tâmpit la cap, Barca nu avut nici o vina ca era ajutată de arbitri.

| Drimmero a răspuns (pentru Xenoverse1):

Sesizezi cat de penibil esti? Si eu idiot...imi bat capul cu barzelonistii balcanici, ce mai paraleli cu fenomenul.