| fetita97 a întrebat:

alerg o ora pe zi nu mananc dupa ora 18, si am slabit 4 kg in 25 de zile bine? nu am murit deloc de foame, ba chiar am mancat si dulciuri azi am intrecut masura laughing am mancat 3 randuri de ciocolata, placinte, o bucata de tort, de la 70 am ajuns la 66 am 1.73 cat mai trebuie sa slabesc? sunt fata am 14 ani

Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti, ci sa adopti un stil de viata echilibrat si sanatos. corpul tau isi va stabiliza singur greutatea in asa fel incat sa fii confortabil.
dupa IMC (indicele de masa corporala), la inaltimea ta ar trebui sa ai 61-62 kg. dar e doar o parere. tu stii mai bine.

6 răspunsuri:
| fetita97 explică:

Cristinuta86:am dat 5 cm de la talie in aceste 25 de zile

| alexgabyy29 a răspuns:

Pai in primul rand bv pentru ca ai slabit 4 kg in 25 de zile, in al doilea evita consumul asa mare de dulciuri cum ai mancat azi., iar in al treilea rand ar fi ideal sa slabesti inca 3-5 kg, dar poti slabi pana crezi tu ca arati bine big grin, bftwinking

| sweet4ngel a răspuns:

66 la 14 ani? maicămea avea vreo40a 14 ani

| Fafy a răspuns:

Asta numai tu poti sa stiibig grintrebuie sa te simti bine cum areti si sa iti placa tie in primul rand si apoi celorlalti...doar tu stii cand vei dori sa te opresti din slabit.succes:*P.S.ai grija cum mananci dupa ce nu mai tii dieta si nu mai faci sport.nu am vrea ca kg nedorita sa apara din nouhappy

| popescu_9120 a răspuns:

Oau.e chiar foarte bine.si bravo ca ai ambitie si poti.eu una alerg o data la 2 saptamani laughing se zice ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea.adica tu sa ai cam 63 de kg.desi e bine sa ai 60-61.oricum.slabesti pana cand crezi tu ca arati bine

| Cristinuta86 a răspuns:

Parerea mea e ca e f bine...o intrebare...ai dat jos si de la burtica fugind? eu fac bicicleta eliptica in fiecare seara dar din pacate programul care il am la munca nu imi permite sa nu mai mananc dupa ora aceea.eu ajung mai tz acasa de la munca.tongue