| aleee5262 a întrebat:

Bună! am 14 ani și as vrea sa ma apuc de sala sa pun ceva masa musculara pana la vara. Credeti ca am acces la sala?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ai nevoie de certificat, dar, te poti duce si intreaba.

| Lukasssz a răspuns:

Ai acces.Dar eu zic sa te mai gandesti, pentru ca iti va afecta cresterea si mai tarziu te vei plange ca ai 20 de ani si 1.65 cm.

| TheStrategist a răspuns (pentru Lukasssz):

Este doar un mit că afectează creșterea. Dacă faci exercițiile corect poți să faci și de la 7 ani.

| TheStrategist a răspuns (pentru Lukasssz):

Arnold Schwarzenegger a început să ridice greutăți de la vârsta de 14 ani și are 188cm înălțime. Mai sunt multe alte exemple de culturiști. Important e doar să faci exercițiile corect și să nu te accidentezi.