| Camacaciluna a întrebat:

Bună, am 14 și voiam sa știu dacă e prea târziu sa ma înscriu la balet. Sunt flexibila și chiar sunt pasionata de asta

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este prea târziu.

| zilog a răspuns:

Nu e târziu niciodată! este doar costisitor, ami bine înveți să repari mașini să faci ceva practic din care să faci bani concreți pentru ca dansatoare este lumea plină în plus nu 100% dintre ele ajung să exceleze și până la urmă datorită faptului că au alocat prea multă atenție doar acestui sport ajung să lucreze in Italia in Germania in Olanda daca întelegi sau la circ pentru că în general nu știu să facă nimic alt ceva cu mâna lor să își câștige propria lor existență.
Așa că eu îți recomad să faci balet că e bun pentru minte și sănătate
dar să faci și ceva concret mecanică auto strungărie orice ce îți place ție dar lucruri din astea foarte reale concrete de care oamenii chiar au nevoie in viața reală,
asistent medical,
să nu te culci doar pe urechea că îți vei câștiga existența doar din balet!
și implus este periculos puțin meseria asta să îți rupi vreun disc intervertebral ceva pe la coloana vertebrala sau să te ră pească cineva Doamne ferește dar trebuie să te gândești si la asta
asa ca nu te lasa zăpăcita de cineștie ce băiat drăguțzi care vine să îti dea să îti ofere și să zică să mergi cu el in Germania sau cine stie unde fii foarte atenta si de preferat să iei mereu un părinte cu tine.
mergi si la carate nu numai la balet!

| macintosh a răspuns:

Buna
Nu e prea tarziu. Cu staruinta si dedicare totul se poate. E un bonus foarte mare daca esti deja flexibila, deci trebuie sa lucrezi cu acest avantaj. Succes

| dogaesdhgijrsd a răspuns:

14 ce? daca nu ani, apuca-te de video chat

| Camacaciluna explică (pentru dogaesdhgijrsd):

Am uitat sa scriu,, ani" sad

| andreiklr a răspuns:

Dacă asta iti place sa faci, sa stii ca niciodata nu e prea târziu. Chiar dacă nu o sa ajungi sa excelezi in domeniul asta, faptul că mai ai si unele activități care te fac fericită, e foarte sănătos atât pentru corp, cât și pentru minte. Poti sa faci orice vrei tu, atât timp cât te fericita si sa te simti bine in pielea ta. Mult succes.