| ionut_8875 a întrebat:

Am 15 ani, in cateva luni fac 16, am 1 80 si as vrea sa incep sa ma apuc de sala. Ce credeti ar trebui sa mai astept sau ce sa fac? Mentionez ca sunt destul de slab pentru inaltimea mea poate prea slab. Dau funda pentru cel mai bun sfat.

Răspuns Câştigător
| Archy37 a răspuns:

Tinind cont de inaltimea ta,trebuie sa stii ca greutatile mari iti taseaza koloana vertebrala,trebuie sa incepi cu ceva exercitii regulate acasa (flotari,genoflexiuni,presul, ridikari la bara daca o ai la dispozitie, dar daca nu kauta-o) pe care sa le faci timp de vreo 3-4 saptamini si dupa aia poti merge la sala de sport. Altfel nu are rost sa mergi la sala, pentru ca acolo mai mult te vei kinui daca nu ai o pregatire prealabila si corespunzatoare. Succes!

7 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Apucate de sala, asa o sa te mai dezvolti, plus ca esti la varsta pubertati si secreti foarte multi hormoni de crestere in tine, ceea ce este favorabil pentru sala.

| andrey910 a răspuns:

De ce sa mai astepti?

| monibarbi10 a răspuns:

Cred ca poti merge da sa nu faci prea mult efort sa nu te obosesti deloc

| domnulgest a răspuns:

Eu am 14 ani si fac de 4 luni in talia sala si ma simt foarte in forma ce mai astepti du-te chiar daca esti slab mananca dulciuri si salate

| Ionut01 a răspuns:

Poti merge dar sa nu pui multa greutate pentru ca reduce cresterea corpului

| gaby1389 a răspuns:

Sigur ca poti merge la sala dar sa nu te fortezi prea tare, greutati moderate si in niciun caz sa nu iei proteine.mult succes happy

| luci26 a răspuns:

Da poti merge la sala, asa te dezvolti maimult dar cu grija s-a nu depui prea mult efort.