| FzKr a întrebat:

Am 16 ani, 1, 78m si 61 de kg, sunt baiat si as vrea sa ma mai ingras dar nu stiu cum. Cum as putea pune niste masa musculara?

4 răspunsuri:
| XByancaElenaX a răspuns:

De dimineata te trezesti la ora 7 cel tarziu faci gimnastica apoi mananci un fruct o leguma o salata ceva sanatos dupa iei o gura sanatoasa de aer si alergi cam jumatate de orawinking pe urma cand vi de la scoala la fel si fa sala daca vrei sa te ingrasi: mananca foarte multe grasimi (porc, slanina) dulce (ciocolata chpsuri) chestii nesanatoasewinking eu zic sa faci muschii :-x

| Cosmin86 a răspuns:

Alimente pentru masa musculara = carne, peste, branza, oua, lactate

Sa ai 5-6 mese pe zi din astea. Si sala, evident, program corect.

| alisax a răspuns:

Du-te la sala in fiecare zi si mananca mult cam 5 mese pe zi

| AlexLalaLove a răspuns:

Pai daca vrei sa pui ceva pe tinenormalar trebuie sa mananci.Da nu orice mancare. Tata tine dieta si nu are voie sa manance cartofi pai, eu stiu ca mancareacare ingrasa sunt sarmalele cu mamaligawinking