| Loredana96 a întrebat:

Buna,am 16 ani si primavara asta m-am ingrasat cu vreo 2 kg si as vrea sa le dau jos. Vreau sa slabesc putin la picioare si mai mult la burta.In fiecare zi fac exercitii cu cercul in jur de jumatate de ora.Seara nu maninc.Dar cit despre exercitii care credeti ca ma vor ajuta mai mult?
http://www.youtube.com/watch?v=2vmsF2njAfA
sau
http://www.youtube.com/watch?v=1Pc-NizMgg8

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna!

Ambele videoclipuri care le-ai alsat tu acolo sunt in special pentru masa musculara.
In cazul tau tu vrei sa slabesti.
In primul rand ca sa slabesti trebuie sa reduci dulciurile si paine adica nu de tot dar asa mai putin si paine pe zi nu mai mult de 4 feli de paine pe zi si poti sa manaci salate ca tot e vara iaurturi cu fulgi din astea asa mai putine prajeli seara la tv(tuturor ne place sa rontaim ceva la tv)sa nu iti iei covrigei si alte din astea ci fulgi de porumb sunt niste batoane dietetice cu fructe chiar si cu ciocolata si sunt foarte bune poti sa iei si biscuiti din acea belvita star.cam atat cu alimentatia acum sa trecem si la sport:
In fiecare seara sau dimineata fa exercitii si in cateva zile o sa se vada eu fac de miercuri si deja se vede.nu conteaza ce exercitii faci dar important e sa incepi cu 5 10 15...si cand ai ajns la 50 iei o pauza ma refer 5 genoflexiuni pe urma 10 si alete exercitii care alegi sa le faci eu de ex fac cu coarda:pun coarda intinsa pe jos si sar in jurul ei din stanga in dreapta sau orice vrei tu sa faci dar sa nu fie foarte abosotioare.

Bafta! happy

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"Seara nu maninc" o mare prostie. Asa iti incetinesti metabolismul si o sa ajungi sa te ingrasi manancand extrem de putin.

Mananca chiar des ( putin si des ), poti seara sa ai si 2 mese, nu doar una.

| SKet a răspuns:

Cel mai usor sa slabsti este sa ai grija ce sa mananci.
Evita cat posibilul maioneza, ketchup-ul, Cola/pepsi/fanta/mirinda/bauturi racoritoare, Mancarurile de la McDonalds, KFC, Chopsticks, Fast-food.
Bea sucuri naturale, de preferat citrice (portocale, grapefruit, mandarine, etc).
Nu manca produse din porc/vita care contin multa grasime cum ar fi slanina, micii, soricul, carnatii.
Evita prajelile. Distrug dieta si sunt daunatoare pentru organism (contin aminoacizi cu o structura compleza, obosesc ficatul).

| Cosmin86 a răspuns (pentru SKet):

Soricul nu-ti afecteaza slabitul, din contra, contine colegen care are suficiente beneficii.

o structura "compleza"? Serios? tu stii macar ce sunt aminoacizii?