| simpleplan a întrebat:

Am 16 si 1.70 m inaltime(sunt fata). As vrea sa joc baschet la un club, dar nu stiu unde pentru ca majoritatea accepta copii pana in 14 ani.Stiti cumva un as putea sa practic acest sport?

2 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Daca vrei sa joci baschet pentru ca iti place acest sport iti recomand sa vorbesti cu profesorii de sport de la tine la liceu, e posibil ca liceul sa aiba o echipa de baschet si te-ai putea antrena cu ei. Totusi daca vrei sa te inalti vreau sa iti spun ca e putin probabil sa realizezi acest lucru prin baschet daca nu iti este genetic sa fii inalta. Daca ai parintii sau rudele inalte, prin baschet le poti depasi cu cativa centimetrii(cam 10). Succes

| Basketball23 a răspuns:

Mai intai spune-mi te rog de unde esti? Eu am facut acest sport cu un profesor de exceptie noi il rugam sa mai facem. Sa inteleg ca tu vrei sa faci basket pentru ca doresti sa te inalti. Daca vrei sa te inalti dimineata trage de maini si intindete tare, mergi dreapta si poate ca vei avea succes.