| Gabytsha a întrebat:

Am 18 ani, 165 cm inaltime si 51 kg si as vrea sa slabesc. merg la sala de o luna si am vazut cateva rezultate, dar as vrea sa imi fac un program de exercitii pe care sa il fac mereu, dar inainte vreau sa va intreb daca stiti cum ar trebui sa ma antrenez, in sensul ca nu stiu daca ar trebui sa lucrez tot corpul in aceeasi zi(asa fac de obicei) sau ar trebui sa lucrez o grupa de muschi diferita in fiecare zi. care antrenament ar fi mai eficient? Va multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| SharonSpitz a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa lucrezi cate o grupa de muschi in fiecare zi(asa e cel mai eficient) si sa combini si cu cardio pentru rezultate maxime. Programe gasesti pe net o gramada, deci nu prea are rost sa detaliez eu aici, dar sa stii ca ar fi bine sa tii si un regim alimentar(nu multe dulciuri si nici prea multi carbohidrati-depinde ce fel sunt). Bafta!

| Gabytsha explică (pentru SharonSpitz):

Si daca lucrez o anumita grupa fac mai multe seturi de execitii, nu? adica de ex 5 exercitii pentru grupa respectiva, fara pauza intre ele, dar cu pauza intre seturi, nu? iar daca lucrez doua grupe de muschi intr-o zi trebuie sa combin exercitiile sau fac cateva seturi pentru o grupa si apoi alte seturi pentru cealalta?

6 răspunsuri:
| BogdanDediu a răspuns:

De ce ai vrea sa mai slabesti la 51 de kg e perfect!

| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

La 51 kg, vrei sa mai slabesti?

| Gabytsha explică (pentru Tudor_Mihai_1994):

Da, pentru ca mai am surplusuri de grasime pe abdomen si picioare

| Infoxpert a răspuns (pentru Gabytsha):

Daca tu ai 51 de kg si chiar daca ai surplusuri de grasime, inseamna ca nu ai defel muschi. Du-te la sala, pune muschi pe tine si uita de slabit!
Eu la 14 ani am 53 de kg si nu am foarte putina grasime pe mine. (in rest doar muschi)

| Infoxpert a răspuns (pentru Infoxpert):

"si nu am foarte putine grasime"
ma refeream ca am foarte putina grasime