| romanianboy a întrebat:

Am inceput sa merg la sala de forta acum 6 luni.Eram foarte gras aveam o burta... Acum am dat-o jos dar tot a mai ramas ceva grasime in partea de jos (piept si partea din mijloc a burtii este ok). Vreau sa mentionez ca numai primele 2 luni am fugit pe banda in rest am facut exerciti cu greutatile si la aparate.Cum pot da jos ce-a mai ramas? Daca se poate si o dieta sau un program de fitnes sau asa ceva.

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

In mare, nu poti da grasimea jos de pe o anumita zona. Daca slabesti, slabesti cu totul.
Iti recomand cat mai multe abdomene (acasa), la sala ai cu ce lucra.
Nu face greseala sa te infometezi, ca nu are rost. Mai bine mananci putin din toate.
Daca vrei ceva sa dai jos fortat, gasesti carnitina sau ceva mai slab, creatina, dar nu cred ca e cazul.
Ce sa mai zic, bafta la antrenament!

7 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Continua programul, mai schimba exercitiile, evita supraantrenamentul.Bafta!

| katy a răspuns:

Iti trebuiesc exercitii pentru tonifierea musculaturii, foarte multe abdomene din diverse pozitii, cauta pe youtube aerobica sau fitness si gasesti acolo foarte foarte multe din care te poti inspira

| fafnir a răspuns:

Alergarea e baza daca vrei sa arati bine. Aparatele mai putin, vrei sa arati bine, trebuie sa alergi bine...

| WR104 a răspuns:

Vezi aici www.dietapentrutine.blogspot.com, oricum trebuie sa faci ceva alergari

| MindFreak a răspuns:

Prietene, cu 30 de minute de alergat continuu măcar de 3 ori pe săptămână și cu un program de mâncat care să includă maxim 3 mese pe zi și două gustări, în cel mult doua luni vei fi Bianca Drăgușanu. laughing

| shnako a răspuns:

Www.getfit.ro. Fa-ti de cap.

| bebitsaa_4396 a răspuns:

Buna! pai bine ai facut
nu iti trebuie o dieta speciala doar s nu mananci grasimi, dulciuri, suc acudulat. gen cocacola findca te baloneaza si prosti dintrastea
ca sa dai ce a mai ramas din burtik si piept nu trebuie sa disperi ai dejea ceva luni la sala si trebuie s mergi mereu la sala si c timpul se duce totull pentru burtik gen 500 de abdomene si la cate 100 faci pauza daca nu esti asa obisnuit poti face pauza la cate 50 si pentru piept pai aparatele ca asa nu ai ce sa faci. si ca sa dai burtik fa si acasa nu numa la sala lucreaza mai mult pieptul la sala si cate putin burtik dar burtik acasa lucreazo mai mult si nu te lasa de sala findca e ceva sanatos si daca te lasi dupa aia burtik si pieptul o sa reapara tongue {fundita plss puppy dog eyes}