| Cris06 a întrebat:

Am o intrebare, as vrea sa stiu daca pe la varsta de 18 - 20 de ani poti invata Arte Martiale... adica nu ma intereseaza pentru concursuri sau medalii, chestii de genul asta, ci doar asa pentru aparare sau (eu as vrea sa fiu actrita) si cred ca e de ajutor in scenele de lupta din filmele de actiune? Programul meu este prea incarcat acum pentru a face sport, dar intrebarea e daca se poate face pe viitor?

Răspuns Câştigător
| Danyo a răspuns:

Bine inteles ca se poate face... si eu am inceput la 17 ani la fel doar pentru autoaparare dar mi-au placut mult si am avansat big grin pentru "miscare" nu e niciodata prea tarziu.

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Poti invata arte martiale si la 50 de ani. Niciodata nu e prea tarziu. Bineinteles la o varsta foarte inaintata sunt anumite stiluri pe care poti sa le inveti mai usor decat altele. Dar acum n-ar trebui sa ai probleme cu niciun stil.

| LolaLollita a răspuns:

Sigur ca se poate. Eventual, poti incerca un curs de auto-aparare.

| radupopa a răspuns:

Da,iti va fi de ajutor, deoarece este nevoie sa stii foarte bine arte martiale pentru un film de actiune si in plus te ajuta sa devii mai flexibil si mai sportiv.Noroc! Primesc funda?happy

| Iwliia a răspuns:

Sigur, niciodata nu e prea tarziu! singurul sport de care nu te poti apuca la varste mai mari este gimnastica! happy Fundita?happy

| Dutzum a răspuns:

Cum sa nu! depinde la ce stil intri! eu sunt la karate de 3 ani si am ajuns deja la a 4-a centurawinking... consider ca poti sa te apuci de arte martiale si la 40 de aniwinking

| MadyLarysa a răspuns:

Normal ca se poate...fostu meu antrenor de karate are 26 de ani si inca se tine bine.mai face karate, deci varsta nu conteaza...asa ca succes