| bibiutza1999 a întrebat:

Am o problema si poate ma puteti ajuta! Am 1.71 si 47 de kg! Fac sport de performanta mai exact handball! Acum am antrenamente fizice si cand alerg ma doare foarte tare gamba dreapta.Simt ca imi ies muschii din picior(scuzati expresia), si la un moment dat mi s-a si inrosit la muschi! Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| NoWomenNoRules a răspuns:

E din cauza efortului depus, iti recomand sa faci o pauza cam (2-3 zile) si sa te duci la un cabinet de kinetoterapie pentru un masaj care sa te scape de aceste simptome pe veci*sunt kinetoterapeut * stiu ce spun happy

3 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Depui un efort foarte intens. Iti recomand sa iei legatura cu un preparator fizic. O sa iti spuna mai multe.
Salut!

| Florentina_7104 a răspuns:

Incearca sa masezi zona cu o alifie pe baza de mentol sau ardei iuti si du-te la doctor.Cel mai probabil ti-ai suprasolicitat muschiul.

| hibrid112 a răspuns:

In caz ca esti stangace si folosesti picioru drept e normal deoarece il folosestii la sarituri plonjari etc.Dar daca nu poate e o luxatie minora lovitura entorsa etc. incerca cu comprese daca nu mergi la medicbig grin