| menipisica a întrebat:

Buna am putina burtica si vreau sa scap de ea pana in vara ce as putea sa fac!( fara tratamente sau pastile) am incercat si cu abdomene dar fara folos sad

Răspuns Câştigător
| Bella1love a răspuns:

In primul rand abdomenele nu te ajuta cu nimic la slabit, alergatul este cea mai buna metoda de a slabi.
Daca nu esti in crestere,(nu stiu ce varsta ai), ai putea ca la cina sa manaci doar o salata de fructe(fara zahar sau frisca deasupra!)si daca iti doresti cu adevarat asta ai face bine ca pana la vara sa nu mai manaci DELOC fast-food si dulciuri cat de putine.Iti recomand ciocolata AMARUIE pentru ca e mai sanatoasa ca si celelalte.
Mult succes!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai ce treaba au abdomenele cu slabitul?

abdomene = fix ZERO pentru slabit, sunt exercitii de masa musculara

Pentru slabit : alergat, bicicleta, inot, etc., 3-4 antrenamente de 1 ora pe saptamana

+ o alimentatie sanatoasa ( asta necesita documentare, alimentatie sanatoasa NU inseamna fructe si legume ca o moara stricata )

| AntrenorFitness a răspuns:

Efort cardio-respirator: alergare, inot, bicicleta.
Program de nutritie, ce cat si cand sa mancati.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html