| YukyTsukiyomi a întrebat:

Funda! Buna,am burtica(cam mare adica se vede daca stai normal) si vreau sa scap de ea,pana incepe scaoala,am facut abdomene dar nu s-a inteles nimic, ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Pana incepe scoala, hai fii serioasa,

| LollypopMe a răspuns:

Pai, tine un regim! Vei slabi dar va dura ceva timp!

Te vei inalta! Fa sport, ia vitamine(in legume sunt!)
Mananca salate, nu mai manca la fast food...

| kitty00 a răspuns:

big hug Burtica este o problema? Draga, nu te supara, dar in ultimul timp toti se preocupa de aspectul fizic si uita de cel interior.oh go on Orice corp este simpatic si dragut atat timp cat interiorul este plin de ''viata'',oh go on.Acum revenind la intrebare:Eu am 163 cm si 43 kg, am reusit sa ajung asa prin sport, fructe si legume consumate zilnic, si tot consumat zilnic minim 2l de apa plata(eu am facut apla plata cu lamaie)exercitiithinking ce exercitiilaughinglaughing? Pai cred ca da aerobic pe youtube si vezi si tu, joking o jumatate de ora in 5 zile pe saptamana.happyIn rest, doua zile raised eyebrows hakuna matata, ce altceva?! Pana la scoala mai sunt 2 saptamani,eu zic sa iti chemi prietenele sa va dati cu rolele, sa faceti joking, tenis de camp, badminton, voleioh go on multe multe happy. Fundita?raised eyebrowsPS:nu cersesc happydar cred ca meritrolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| geoalina19 a răspuns:

Mananca multe legume si fructe, mai putina carne, mai putine lactate si dulciuri. Fa mult sport cel putin o jumatate de ora pe zi. Daca vrei sa te menti nu manca grasimi, zahar si sare. BAFTA! thumbs up

| dZZanK a răspuns:

1.Fa gimnastica si aerobic.
2.Jogging 30 de minute in fiecare zi.
3. Minim 2l de apa.
4.Nu manca dupa ora 7( daca ti-e foame, bea zeama de la o lamaie).
5.Respecta mesele principale ale zilei.
6.Cat mai multe fructe si legume.

| Wells873629 a răspuns:

Salut.Este foarte usor cei putea face in privinta burticei talehappy, in fiecare zi sa te duci afara si sa alergi cam 30 min. pe zi sau in casa faci niste ex. de sport tot 30 min. Sper ca-ti-am fost de mare folos.