| anonim_4396 a întrebat:

Bună,am și eu o întrebare despre regimul alimentar, eu fac cam de 4 luni calisthenics (flotări,abdomene) și fac și ridicari cu greutăți pentru spate și biceps,ei bine am pieptul mare dar pătrățele nu se observa, se observa doar in oglinda cu becul aprins dar vizual face to face nu se observa. Ce ar trebui sa mănânc sa ma definesc? In ulei n-am mai mâncat de când m-am apucat, suc n-am mai băut bine foarte rar o doza de suc sau ceva dulce odată la 2, 3 zile, pâine consum câteodată dar mai rar…

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In loc sa zici ce nu mananci, mai bine zici ce mananci. Cum e la tine alimentatia intr-o zi cu antrenament? Dar intr-o zi fara? Cat mai concret.

| AlbertoMadalin17 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai de obicei când am antrenament mănânc multe proteină de exemplu 200, 300 grame piept de pui cu orez, cartofi la cuptor, salamurii, pui etc si când n am antrenament tot aceleași chestii mănânc oricum am antrenamente in mare parte.o zi fac o zi nu o zi da o zi nu ei tot așa!

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlbertoMadalin17):

Nu ai inteles... "cat ai concret" inseamna:

- ora 8: 4 oua + 100gr muschi afumat + masline + 2 felii de paine integrala
- ora 12: piept de pui (200 gr) cu orez (300gr) + legume
- ora 14: muschi de vita (200gr) cu cartofi la cuptor (250gr)

etc.