| Ciuffy23 a întrebat:

as dori sa merg la Zumba Fitness, intrebarea mea este as slabi destul de repete cu doar 1 ora pe saptamana? am inteles ca dureaza doar 1 ora de antrenament si mi se pare cam putin o ora pe saptamana sad chiar vreau sa slabesc

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Am practicat si eu un an in urma Zumba Fitness, dar mai bine ai merge de mai multe ori.E distractiv si nici nu simti cum kilogramele in plus te parasesc.Am slabit cu 6 kg.

3 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Este putin o ora pe saptamana. Este recomandat de cel putin 2 ori pe saptamana...
Totusi, eu cred ca ai putea sa combini...in zilele in care nu faci zumba sa faci altceva, gen jogging sau spinning.
Eu am cd-uri cu zumba acasa si pot sa fac cand doresc...happy

| snzpaul a răspuns:

O să slăbești, deși mai potrivit ar fi 2 ore.
Diferențele nu o să se vadă imediat.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti trebuie sa ai si o alimentatie "corecta", si e foarte putin o ora pe saptamana, ar trebui cam 4 ore pe saptamana, adica sa mergi de 4 ori pe saptamana.