| Alexandraaaaaaaaxdd123 a întrebat:

Bună,am aproape 13 ani si am 1, 65 si 46-47 de kg.
Vreau sa va zic ca sunt grasuta la burta..am colacei.
1. Intrebarea mea este cum as putea slabi la burta,ca la picioare sunt destul de ok, sunt aproape stics..
2. Dupa ce slabesc cum mi-am dorit as dori sa ma duc la fitness sau sala, credeti ca este indicat sa ma duc?
:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eşti SUBPONDERALĂ ( prea SLABĂ )!

Iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 11-12 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!
Din contră, TREBUIE "să mai pui" vreo 10 kg.

Pentru acea "burtică" trebuie să faci MULTE abdomene!

Ar fi indicat să mergi de acum la sală!

Toate cele bune.

| Alexandraaaaaaaaxdd123 explică (pentru bursuc001):

Mi se spune ca nu prea e bine sa merg de la 13 ani la sala pentru ca nu e bine ca un copil sa faca un asa efort, acum nu stiu daca e adevarat.

| Alexandraaaaaaaaxdd123 explică (pentru bursuc001):

Deci,mi s-a spus ca nu e ok sa merg de acum la sala,. e adevarat?

| bursuc001 a răspuns (pentru Alexandraaaaaaaaxdd123):

Activitatea de la sală ( respectiv "exerciţiile" ) se ADAPTEAZĂ vârstei tale!

Evident că NU vei face acelaşi efort ca o fată de 20 de ani.
Indicam sala deoarece, acolo au diverse aparate care te ajută să scapi de "colăcei" mai repede/uşor.

Dacă vrei ceva mai "soft", atunci mergi la fitness.

O zi frumoasă.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda la fel abdomene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa ai cel putin 55 de kilograme.
Nu merge la sala, nu este indicat.
Pentru burtica poti incerca sa faci abdomene.
Te pup.

| vangaelis a răspuns:

Doamne.ce copii. ai 13 ani, pubertate. greutatea e normala. cat despre burtica. sport, abdomene...

| rose21 a răspuns:

1.Abdomene.
2. De ce sa te duci la fitness/sala daca sa zicem ai slabit?! Du-te acum ca sa scapi mai repede de "colacei".