| me237 a întrebat:

cate kg pot slabi daca merg la zumba fitness?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rakitik a răspuns:

Fiecare om e diferit.Nimeni nu iti poate spune cat poti tu sa slabesti doar cu informatiile care le-ai dat.Tu poti sa ai 40 kg deci ca sa slabesti ai de munca, dar tu poti sa ai si 150 kg deci asta inseamna ca o sa slabesti mai multe kg intr-un interval de timp egal cu primul caz.Chiar daca 2 persoane au aceeasi greutate, mananca exact la fel tot nu slabesc exact atatea kg fiecare.Corpul fiecaruia isi ia doar o anumita parte din ceea ce mananca acel individ.Ca o concluzie:nu mai sta la povesti cu noi despre cat ai putea sa slabesti, mai bine incearca si ne spui rezultatul in cateva luni.Baftawinking

4 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Poti sa faci oricat sport vrei, dar slabesti numai atunci cand organismul primeste mai putine calorii decat are nevoie. Si un numar exact nu iti poate da nimeni, depinde de organismul fiecaruia.

| grgdlk a răspuns:

Maxim 59 kg pe saptamanalaughing

| Céline7 a răspuns:

2-3 kg in 2 luni happy

| patry166 a răspuns:

Heii. Depinde de tine, de cate ori mergi la zumba pe saptamana. Eu fac Zumba de 4 luni si am slabit 9 kg. dar eu ma duc zilnic cate doua ore. Da-mi un mesaj daca te-ai apucat de zumba te rog.winking Let's zumba.