| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu care este cel mai potrivit sport pentru autoaparare (eventual si ceva tehnici de autoaparare). Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Concan_Ionut_1974 a răspuns:

Eu iti recomand Taekwon-do, este o disciplina foarte buna, te ajuta la sporturi si iti antreneaza reflexele.De exemplu:daca cineva vrea sa iti dea 1 pumn poti sa te lasi in jos si sa il lovesti in punctul sensibil(bilute) sau in orice zona unde stii ca dupa ce i-ai dat o sa te lase in pace si nu o sa mai aiba urmasiwinking

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Cred ca sportul cel mai potrivit pentru autoaparare tine si de personalitatea ta, in momentul in care ti-l alegi.

Personal ti-as recomanda aikido daca vrei sa mergi pe autoaparare. Cam toata filosofia lui este construita pe autoaparare.

| bunulrau a răspuns:

Atletismul.

| wadsman a răspuns:

Eu iti recomand Taekwon-do ITF.Practic acest sport de ceva timp si pot sa-ti spun ca te dezvolti fizic mai repede si masa musculara creste. Tehnici de autoaparare si atac eventual le poti invata doar la antrenamente. Sper ca te-am ajutat!

| mihai91mihai a răspuns (pentru wadsman):

Multumesc pentru raspuns. Ati putea sa-mi dati exemple de tehnici de autoaparare?

| wadsman a răspuns (pentru mihai91mihai):

Uite aici niste demonstratii
https://www.youtube.com/watch?v=ZyelE1OEtt0&hd=1
Totul depinde de tine eu ti-am zis mai sus cum te ajuta ai si aparare si atac asta e tot ce-ti trebuie

| mihai91mihai a răspuns (pentru wadsman):

Multumesc pentru raspunsuri.