| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Ce părere aveți despre Kickboxing? Este un sport bun pentru învățarea unor tehnici de autoaparare? Imi puteti descrie câteva tehnici de autoaparare pentru începători?

1 răspuns:
| 1997onur a răspuns:

Bro -_- degeaba ști kickboxing mma și Box dacă nu ști bătaie de stradă ce faci cu kickboxing în fața la unul care se bate de mic pe străzi crezi ca este ca în ring? Pai ala te face ști cum laughing))) e greu sate aperi în fața la unul de pe stradă ăla da cu ură și răutate la kickboxing în ring ai niște reguli la fel și la box și mma sunt niște reguli dar la bătaie de strada nu există reguli o sa dea cu ură și răutate în tine cu orice are la mâna Doamne ferește sa dai de asa oamenii iați un spray la tine și un electro soc și dacă unul se da la tine băgai spray pe gat și dai cu electro soc și îl face cartofi prăjiți cu condiment e greu la bătaie de strada sate aperi poate avea orice la mâna acei sălbatici Doamne ferește sa dai de așa oamenii.