| EdwardEddy a întrebat:

BUna.As dori va stiu daca mi-se poate intampla ceva rau daca beau 4 litri de papa zilnic.Am auzit zvonuri de diabet si intoxicatie cu apa, eu vreau sa beau 4 litrii pentru ca m-am apucat de culturism si consum creatina, care necesita multa apa.Doresc un raspun concis de la un cunoscator...Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

4 litri de papa? fain, adica 4 litri de ciorbă si 4 litrii de varză murată? o sa inchiriezi buda toata ziua o sa te c***ci nonstop. succesuri.

| CulturismsiFitness a răspuns:

De cât timp faci sala?
Daca ai mai mult de 1 an atunci ar trebui sa știi ca atunci cand iei creatina trebui consumată cu 500ml de apa.
Acei 4 litri se apa se beau dimineața pe burta goală, după ce te trezești si ajuta la arderea grăsimilor mai repede. Acest lucru nu i-l știai. Așa ca daca faci culturism si vrei sa bei apa consuma in jur de 3 litri sau 4 dar sa nu ti se intercaleze cu dieta. ai grija!

| EdwardEddy explică (pentru CulturismsiFitness):

Cum naiba sa bei 4 litri dimineata...tu auzi ce spui? si eu nu beau pentru slabit ci pentru crestere in masa

| TheFragranceMaster a răspuns:

Aproape 70 la suta din corpul uman e apa.Sa faci diabet din apa e o prostie la fel si intoxicatia, bea linistit.Eu beau in jur de 3 litri, vara 4 probabil, si nu am nici o legatura cu culturismul.