| denisag0g0 a întrebat:

Buna as vrea sa-mi fac burta plata patratele muschi mana si picioare ce exercitii sa fac? Dau panglica.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ca sa faci patratele trebuie sa slabesti, ca sa faci maini, picioare, etc. trebuie sa cresti in masa musculara. Nu poti sa slabesti si sa pui masa musculara in acelasi timp.

Iti stabilesti prioritatile si apoi te hotarasti.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Claudiusd30):

Mai documenteaza-te inainte sa aberezi.

Muschii se dezvolta in zilele de pauza, daca tu faci zilnic imi dau seama ca "muschi" ai laughing

Niciodata cineva care isi lucreaza pieptul de 4 ori / saptamana NU o sa aiba mai multi muschi decat cineva care il lucreaza o singura data, ce sa mai zic de unul care il lucreaza zilnic.

In sportul asta, mai mult NU inseamna mai bine, dar ce sa stie un incepator ca tine laughing

Ce varsta si inaltime/greutate ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Claudiusd30):

56 de kg la 1.68 nu inseamna ca esti plinut, inseamna ca esti foarte slab.

Pai si sincer, ce muschi ai la 56 de kg? Muschii nu sunt cu aer, au si ei greutatea lor. Spre exemplu eu cand lucrez piept, cu 60 si 70 kg fac doar incalzirea, apoi pun greutate si lucrez serios. CUm am ajuns asa? Lucrand pieptul o singura data pe saptamana, si in rest odihna + mancare. Asa se fac muschii.

Daca faci zilnic sute de flotari probabil nu o sa ajungi sa impingi mai mult de 30 de kg de la piept, lucru care intr-o sala e considerata o greutate banala.

Mai documenteaza-te, daca o sa vrei masa musculara cu adevarat, ea nu se face cum te antrenezi tu happy

Răspuns utilizator avertizat
| puncte a răspuns:

Intai da grasimea jos si apoi apucate de exercitii.