| mihaella00elena a întrebat:

Buna!
Cand e mai indicat sa alergam, dimineata sau seara?
Eu alerg seara de la 9 la 10 din cauza programului incarcat, dar am citit undeva ca nu e chiar bine. e adevarat? daca da, din ce cauza?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci când poți, nu este o oră anume.
Pa, pa.

| ionutzsteaua86 a răspuns:

Nu conteaza in care dintre aceste doua momente ale zilei faci exercitii fizice.Indicat ar fi si dimineata si seara deoarece corpul este ajutat sa elimine mai usor caloriile.Seara este un moment bun pentru antrenament dar nu de la 9 la 10 ci incearca putin mai devremewinking

| Baddboy a răspuns:

Dimineata de la ora 05:00, 06:00 si seara dar nu asa d tarziu 7, 8 merge:p

| carpediem a răspuns:

Se alearga seara si dimineata. In rest e contraindicat din cauza presiunii atmosferice, care solicita aparatul cardio-respirator. Si nu se mananca 2 ore inainte si dupa.

| adrianarp a răspuns:

Eu cred ca dimineata e mai bine sa alergi deoarece te inviorezi, ar fi mai indicat sa alergi inainte sa mananci de dimineata pentru ca iti faci pofta de mancare iar dupa masa cand esti cu burta plin a nu e foarte indicat sa alergi... seara cred ca nu e bine sa alergi pentru ca: alergi dupa ce ai mancat( si cum am mai spus, nu e bine sa alergi dupa ce mananci), si plus ca seara esti mai obosita si mai ales ca ai programul incarcat, cu toate ca seara, dupa ce ai mancat, alergi si dai jos tot ce ai mancat si nu te ingrasi, da ramai flamanda,... mrg, tot mai bine e sa alergi dimineata,,, cred ca team innebunit cu cat am scris da mrg, sper ca te-am ajutat

| Megas a răspuns:

Din cauza ca: daca te antrenezi seara iti afecteaza somnu
seara esti mai obositwinking
cel mai bine e dimineata happy