| MineIsLikeABridge a întrebat:

ce parere aveti de bara aceasta: http://www.insportline.ro/......39983.html (mie unu imi pare prea ieftina sa reziste la 700kg si nu pare finisata prea... bine, dar ar fi singura optiune de bara olimpica care am gasit-o si care zice ca rezista la 700kg, mi-ar fi buna si una pentru 500kg)

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Mama dar puternic esti tu sa ridici 500 kg. da, rezista la 700 kg.

| MineIsLikeABridge explică (pentru JohnnyBi):

Nu despre asta e vorba, dar daca o supui 1 an la o greutate de 200kg zilnic, cele de slaba calitate se indoaie, de obicei cu cat rezista la mai mult, cu atat rezista si mai mult in timp si alta calitatea, cum vine vorba, finisajele precise se intalnesc la cele mai "de calitate". Capetele (bari) normal sunt facute sa se poata invarti, nu e vorba ca atat ridici, ci de calitate, uite aicea o bara calumea http://www.rogueeurope.eu/the-ohio-bar.php

| JohnnyBi a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Nu conteaza ma cate kg pui pe ea, daca scoti greutatile dupa ce ti-ai terminat treaba nu se indoaie. la mine la sala e un gagiu de face geno cu 320 kg in spate si are bara lui personala. singura stramba ca lasa discurile pe ea. in rest sunt alte 4-5 bari, aceleasi de 7 ani de cand ma duc la sala aia si toate sunt drepte. si trag oamenii si cu 140-200 kg si nu s-a indoit niciuna. ca au bunul simt dupa exercitiu sa scoata discurile si intre serii sa o puna pe staped (nu pe banca). daca esti om educat nu se indoaie bara. daca o pui pe o banca de ex si o ingropi in discuri de 25 kg e normal...altfel nu