| abc1619 a întrebat:

Cer niste sugestii prin care as putea-o convinge pe mama sa ma lase sa merg la meciurile de acasa ale echipei mele preferate. Trebuie sa parcurg in jur de 95 de km. Dau funda pentru cele mai eficiente raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Mai bine convinge-ti tatal sa mearga cu tine, fratele sau alt barbat din familie; mama te va lasa sa mergi sigur, stiindu-te in siguranta.

3 răspunsuri:
| jok3r2000 a răspuns:

Pai ai putea sa te comporti frumos cu ea, iar cand o vezi mai fericita:BANG! Dai lovitura si o intrebilaughing

| DeatH29131s a răspuns:

Asta depinde si de felul in care te comporti atunci cand vorbesti cu ea.
Explicai pe un ton incet si calm, si spune-i exact ce ai de spus, desigur, fiind vorba de 95 de km, aici poate sa vina vorba si de situatia financiara, sau drumul prea lung, eu zic sa te duci la ea, pari putin mai trist si ii spui ca este un meci foarte important si ca foarte multa lume din scoala/liceul tau se duce la meci, o rogi, o implori, sper ca o sa inteleaga, succes!

| abc1619 explică (pentru DeatH29131s):

Multumesc, dar faza cu scoala mea nu merge... Am o situatie financiara mai mult decat buna, dar de fiecare data imi spune ca meciurile sunt pentru baieti, iar eu sunt fata.