| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac muschi si patratele pe abdomen rapid? Parintii mei vor sa scad din greutate si sa fac muschi, pentru ca am 50 de kilograme si am doar 12 ani crying. Cel mai bun raspuns FundaVOT.

Răspuns Câştigător
| BracKMyhay95 a răspuns:

Nu poti slabi si ingrasa in acelasi timp (asta fiind o gandire de om neinformat). La 12 ani nu prea sunt sanse sa pui muschi, deoarece nu secreti hormon de crestere. Mai bine te apuci de inot si dupa 4-5 ani ar fi posibil sa faci sala.

6 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Nu exista "muschi" rapid
Nu exista definire (slabire) si masa (muschi) in acelasi timp
Poti sa incerci sa faci ceva de capu tau, sau ceri ajutorul unui specialist. daca faci de capu tau, mai bine o lasi balta laughing

| greyhound a răspuns:

Lasa muschii, ai doar 12 ani. daca vrei sa slabesti, ok, apuca-te de un sport (altul decat sala)

| cristi1505 a răspuns:

Nu ai cum sa faci definire(sa reduci stratul adipos din corp) si masa musculara in acelasi timp.E imposibil. Daca ai strat adipos care iti acopera abdomenul, nu ai cum sa pui patratele. Daca vei elimina stratul adipos, vor aparea si patratelele.
Incearca exercitii cardio. Ajuta mult la diminuarea stratului adipos.

| spike755 a răspuns:

Pai sa faci asa cevba trebuie sa renuntii la mesele de dupa 7 si cand iti vine sa mananci fa abdomene la greu...asta fiind metoda "low cost"...sau fa-ti un abonament la sala si acolo vor fi mult care vor fi dornici sati arate cum sa dai "untu" jos.mai ales dn jona burtii. spor la treaba

| Marys79Marys a răspuns:

Salut.Pentru inceput alerga 1 kilometru pe zi, 100 de abdomene si niste hangare de 3 kile si intro saptamana esti si slab si cu muschi. Aceasta a fost parerea mea, eu sunt la fotbal(portar) si trebuie sa fac toate astea si am doar 10 ani fac la greu.Bafta. Si inca ceva trebuie sa mananci foarte sanatos (legume si foarte multe fructe).

| ClaudiUBoXer a răspuns:

Apucate de un sport sau de sala app sa nu te infometezi pentru ca nu o sa ai energie pentru antrenament si cind o sa maninci cv de ingrasi de 2 ori pe atat pentru ca stomacul tau o sa fie obisnuit sa fie gol