| Misha4217 a întrebat:

daca fac de 3 ori pe saptamana,, tractiuni 3 seturi cite 10-12 repetari in afara de alt exercitiu pentryu spate. flotari ..ar fi supraantrenament sau nu.

5 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Da, se poate, dar tu faci 2 lucruri inutile, in primul rand, nu lucrezi spatele cat trebuie, trebuie sa bagi intr-adevar tractiuni dar si 2 exercitii de ramat, si al 2-lea lucru nu lasi muschii sa se refaca, trebuie sa-l lucrezi o data maxim 2 ori pe saptamana.

| hibrid112 a răspuns:

Nu stai linistit aceste exerciti care implica greutate corpului flotari tractiuni genoflexiuni sunt indicate. Supraantrenament faci la sala de forta cu greutatihappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru hibrid112):

Poti face supraantrenament si cu ex. care implica greutatea corpului foarte usor.

p.s. : se scrie "genuflexiuni", genoflexiuni zic analfabetii

| KanekKi a răspuns:

Nu...supraantrenament inseamna sa stai la sala sa tragi calumea!

| Veleno1 a răspuns:

Nu,supraantrenamentul intra cand faci sa zic peste vreo 16 serii pe grupa.Sa nu fiu inteles gresit culturistii profesionisti fac si 20(dar 6-8 mese pe zi+ suplimente)