| hulkwirine a întrebat:

deci am 16 ani si vreau sa-mi fac o cariera de fotbalist! pana acum am jucat doar in stada, iar acum vreau sa merg la vri-un club de juniori, am vazut cum e fc progresul insa stadionul e cam rau! ce credeti merita sa ramin la fc progresu exista vreo sansa sa ma fac fotbalist in asa club? sau sa caut altul?

Răspuns Câştigător
| MLorand78 a răspuns:

Este foarte greu sa ajungi fotbalist. Acesta este si visul meu : sa ajung fotbalist si sa joc macar un meci pentru nationala Romaniei. Si eu am tot 16 ani, am vrut sa merg la lps banatul dar nu au fost de acord parinti. sad Prin august anul trecut am jucat pentru prima oara la o echipa de fotbal mai exact la echipa locala flacara faget (pana atunci am fost la echipa scoli de fotbal de sala) echipa a fost si in liga a 3-a acum a retrogradat i liga a 4a, am fost remarcat atunci de antrenorul echipei mari al flacarei faget si m-a chemat la echipa si am acceptat pe loc. Am jucat 14 meciuri amicale si am marcat 5 goluri de pe postul de mijlocas stanga dar nu am reusit sa ma integrez mai bine in echipa si am decis sa mai astept un an si sa ma intorc la echipa atunci. Momentan sunt la juniori echipei unde joc foarte bine. Parerea mea este sa mergi cat mai repede la o echipa si la antrenamente trebuie sa tragi foarte tare pentru ca apoi sa joci in meciuri. Pe ce post ai vrea sa joci?

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca nu te-a remarcat nimeni pana la acesta varsta, e cam greu sa mai faci ceva in acest sens.

Răspuns utilizator avertizat