| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata.

Imi poate spune si mie cineva de ce cand bate cornerul la fotbal Alexandra Bourceanu de la steaua ridica mana dreapta sus?

Poate a-ti si vazut asta.

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Eu cred că e momentul acela când toţi jucători atacă mingea.

Nu îl face doar Bourceanu, îl fac foarte mulţi fotbalişti.

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Probabil e un gest involuntar, un,, tic,, prin care el considera ca atrage atentia coechipierilor asupra momentului loviturii.

| greyhound a răspuns:

Auzisem odata o explicatie (dar nu mai stiu unde si nici nu cred ca e adevarat).
Cica o mana in sus inseamna prima bara.
Doua maini inseamna bara a doua.

| Ibrahimovic a răspuns:

Este o schema a fotbalistilor. Nu inseamna neaparat la prima bara sau daca ridica ambele maini la bara a doua.
Daca ai observat, uneori cand bat cornere si ridica o mana nu bat tot timpul la prima bara.
Este o schema stiuata doar de echipa respectiva, facuta la antrenamente.
Daca ar fi sa ridice o mana si sa dea tot timpul la prima barasi adversarii ar sti sa vina pregatiti la prima bara.