| Rares113 a întrebat:

Imi spuneti va rog cum se bate cornerul am 10 ani si sunt capitanul

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Din coltul terenului, pe aceeasi linie cu poarta.

| Lawliet14 a răspuns:

Cornerul? Simplu. Se numeste si lovitura de colt. Se executa din coltul terenului de joc, din partea in care mingea a parasit terenul. Daca joci pe teren mare, de iarba, atunci iti recomand sa trimiti mingea (balonul) PE SUS spre careul mic unde asteapta coechipierii tai sa loveasca cu capul si sa marcheze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii smecher.Cand se bate corner, trimite pe altul sa bata si vezi cum. Apoi bati tu.winking

| Razwy123 a răspuns:

Sau daca te referi la cum sa lovesti mingea.....trebuie sa te lasi putin pe spate si putin in stanga daca esti dreptaci si trebuie sa o lovesti jos, sub ea, asta ca sa o arunci in careu.
exerseaza si o sa iti iasa.
Succeshappy

| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns:

Uita-te la Ryan Giggs ex jucator la Manchester United.