| anonim_4396 a întrebat:

La 100 de sarituri cu coarda cate calori ard (am 60 kg)? Dau funda

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca faci 100 de sarituri in 5 minute, atunci nu consumi mai mult de 50 de calorii.
Totul este calculat in functie de cate minute muncesti, nu cate sarituri faci.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Calorii nu calori

| AnastasiaK a răspuns:

1. 100 de sarituri poti sa le faci si intr-un minut si in jumatate de ora, daca nu stii sa sari.

2. In functie de cat de antrenată esti, la final poti sa nu simti nimic sau sa ti se taie rasuflarea dupa primele 20.

3. Poti sa ai un procent mic de grasime la 60kg sau unul maricel.

Astia toti sunt factori care conteaza, dar da...sigur o sa apara vreun cititor in stele care stie el cate "calori" arzi oricum.