| anonim_4396 a întrebat:

Buna, la 20 de ani sunt prea batrana sa ma apuc de un sport? Handball sau alergare, ciclism etc. Am facut handball acum cativa ani si m-am lasat iar acum regret.

Răspuns Apreciat de Editori
| Sunshine123 a răspuns:

Sportul nu are varsta, crede-ma. La 20 de ani nu e posibil sa fii considerata batrana deloc, e chiar benefic pentru sanatatea ta sa practici un sport, am jucat si eu handball in gimnaziu si mi-a placut adrenalina care mi-o insufla jocul. Se spune ca o viata cu regrete nu e o viata traita la maxim, deci te incurajez sa iti urmezi inima, daca asta e ceea ce simti, atunci nu ezita. Exista locuri speciale pentru adulti care practica sporturi, trebuie doar sa le cauti si sa li te alaturi. Iti urez succes!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sportul faci pentru miscare si intretinere corporala, nu conteaza varsta.
Doar daca vrei sa faci sport profesionist, atunci se pune problema varstei de inceput, dar daca ai mai facut acel sport si ai bazele formate, atunci vei reveni relativ repede, daca esti motivata.

| Celcestietot a răspuns:

Bătrână pentru a face de performanță, doar din plăcere mai poți facewinking!

| Bizon95 a răspuns:

NU, nu esti
iar ciclism cred ca poti sa faci si la 40 de ani... FARA PROBLEMEwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m-am apucat de ciclism la 28 ani. Ma rog "ciclism". Nu știu cum sa numesc, doar merg mult în drumeții pe bicicletă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu particip la concursuri, e un hobby. Însă tot sport se numește.

| Speranta12 a răspuns:

Tu vorbesti, care ne zici pe TPU ca ai 43 ani?

Hehe.

| 1231242 a răspuns:

Pentru performanță, în mod sigur, dar pentru distracție/amici/ieșit din casă, NU.

| Irinelp a răspuns:

Nu conteaza varsta daca esti cu adevarat motivat, nici eu nu am facut sport până la varsta de 24 de ani si totus in 4 ani am alergat 4 semi maratoane si un maraton.

| Katie1356 a răspuns:

Cum sa fi prea batrana? Sportul este bun la orice varsta, mai ales ca tu esti in floarea tineretii! Alearga, joaca handball, volei, mergi la inot, orice iti face placere, pentru a te mentine tanara si in forma! happy

| sunt0anonima a răspuns:

Nu contează cati ani ai, daca ai motivație, apuca-te!
Succes