| Doesntmatterbro a întrebat:

As vrea sa ma apuc de volei sau de baschet, dar pe la 18 ani am inteles ca nu mai ai cum sa te inscrii la sporturile astea deoarece au o limita de varsta in echipa, asa mi-a spus cineva. Am facut handball fiindca eram la scoala sportiva si nu puteam sa fac alt sport doar daca imi schimbam clasa si imi placea mult clasa, dar acum regret ca nu am facut sportul ce imi placea. Am 21 de ani. Oare as putea sa ma duc la baschet sau volei? sau este o limita de varsta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ac te poti apuca de volei sau baschet, la un club sportiv, dar la echipele de seniori -amatori.
Trebuie doar sa cauti in orasul tau acel club sportiv, daca au echipa pentru seniori.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e o limită de vârstă dacă chiar eşti valoros. Nu ai limită nici dacă vrei să joci la nivel de amator pentru mişcare - de tine depinde deci dacă vei juca sau nu într-un fel sau altul

| siriusblack98 a răspuns:

Sa stii ca la un club sportiv de amatori seniori/juniori nu exista limita de varsta.Platesti lunar o suma si esti liber sa te joci.