| SamsungGalaxy a întrebat:

M-am apucat de sala de vreo 2 luni...cand fac piept sau biceps sau alte exercitii imi arde mai mult partea stanga ca cealalta.Ce pot face, cum ar trebui sa fac exercitiile?

7 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Incearca sa iti faci un program foarte usor, incearca sa iti pui in calcul doar o grupa intr-o zi, de exemplu Luni poti face doar piept +picioare, sau piept +abdomene, marti biceps + triceps, incearca sa le combini, fa cu greutati mai mici, ca sa numai depui mare efort, pana iti revi fa ca mine, si dupa treptat incepe cum faceai tu, bafta

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Picioarele din cate stiu se fac singure intr-o zi pentru ca este cea mai mare grupa musculara.

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Stiu, dar daca faci 2 grupe intr-o zi, de exemplu picioare + piept, n-are treaba picioarele cu pieptul, asa ca daca e sa faci piept+biceps, te folosesti mai mult de maini, puterea ta de a trage este in maini; d

| Cosmin86 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Nu ai cum sa faci picioare + piept si sa stai o ora la antrenament, deci exclus

| FitMonkey a răspuns:

Daca esti dreptaci, bratul stang e mai slab probabil putin si mai subtire si posibil sa il fi fortal. bft

| SteeRYoSs a răspuns:

Pai da, te doare mai mult partea stanga deoarece ai facut prea mare efort. Poate ai facut hernie.Mergi la un consult medical, el o sa stie ce ai patit. Daca vrei sa mai continui exercitile nu mai face atat de multe.Fa si tu jumatate din cate ai facut prima oara. Sper ca te-am ajutat.

| SamsungGalaxy explică (pentru SteeRYoSs):

Nu e vorba de durere, pur si simplu simt ca partea stanga e mai incordata ca cea dreapta.