| anonim_4396 a întrebat:

ma num anka si am 13 ani jum.
in weekend-ul trecut a fost ziua de nastere a prietenului meu, iar eu am mancat ca si o purcica. m-am ingrasat 2 kg... puteti sa-mi dati niste ponturi pentru a imi recapata silueta?

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Draga Anca, silueta nu se pierde daca te ingrasi 2 kg.
Oricum, poti sa faci in fiecare seara abdomene si genoflexiuni.
Succes!

5 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Nu te speria 2 kg alea nu inseamna ca te-ai ingrasat, un om normal creste si scade in greutate mereu cu 2kg.

| andrey910 a răspuns:

Uite un pont bun: abtine-te de la mancare.
Poti face sport daca vrei un corp frumos
@Kiko Sa te speli des? ce legatura are asta cu slabitul?

| XxSweetDreamxX a răspuns:

1.Mananca sanatos(fructe,legume, salate, fara dulciuri si sare)
2.Bea multa apa
3.Fa multe exercitii(alearga mult)

| Kiko a răspuns:

Pai pentru inceput, daca ai un wii e perfecthappyhappy
glumeam...desi eu am un wii si e eficienta( adica eu am jucat tennis si am transpiratlaughing )
Dar sa bei multa apa
Sa mananci mere multe
Sa te abtii de la dulciuri cu kilocalorii multe
Sa mananci fructe si legume, dar ai grija ca banana ingrasa
Sa te speli des
Sa NU mergi la McDonalds, KFC etc etc
happy
Sper ca te-am ajutat!

| sirakuza a răspuns:

Da...sportul te-ar ajuta cel mai bine si ti-ar modela si corpul