| Ramneantu_Raul_1999 a întrebat:

Ma numesc Raul, am 14 ani, 1.73 si 63 kg as vrea sa ma apuc de fotbal(eu joc cam de 2 ani si am progresat destul de mult),nu am jucat niciodata intr-o echipa de fotbal(meciuri oficiale), mai mergeam la antrenamente la echipa de la noi,dar parintilor mei nu le prea place sa joc,ei vor ca eu sa merg pe alt drum, s-ar putea sa fac antrenamente si sa si joc la o echipa in acelasi timp cand merg la scoala?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Caster a răspuns:

Draga Raul, normal ca poti sa mergi la antrenamente in acelasi timp cand mergi si la scoala, atat doar sa iti faci un program care sa le cuprinda pe amandoua. La inceput fotbalul poti sa il faci doar pentru distractie, iar mai tarziu daca iti place si esti bun poti continua pe aceasta cale. Ca nu te obliga nimeni sa te faci fotbalist, dar daca crezi ca aia e bine pentru tine garantez ca parintii nu te vor opri. Dar daca le spui de pe acum ca tu alegi o cariera in asa ceva nu te vor sustine, intai trebuie sa le dovedesti ca esti facut pentru asa ceva.