| obsercvayr a întrebat:

peste o saptamana incepe concursul de Skandenberg la liceu. Din cate am observat sunt 2 feluri in care poti sa iti duci partenerul mai usor. 1. The Press, 2. Top-roll. Ok, in mana stanga, am antebratul mai puternic decat in dreapta, iar in dreapta am bicepsul mai dezvoltat si mai puternic, de fiecare data cand fac biceps, cu dreapta parca mai pot face 5 in plus, la fel si cu stanga la antebrate. Deci as dori sa stiu ce tehnica ii bun dintre alea 2, una la antebrat/incheietura si una pentru biceps, va rog mult.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Clar top-roll dintr-un motiv simplu : in "the press" risti sa-ti rupi cotul, e o tehnica foarte periculoasa.

daca ai bicepsul puternic, fa hook big grin