| Aalexander a întrebat:

Un antrenor la sala mi a spus sa nu mai fac exercitii pentru antebrat deoarece imi distrug incheietura si oricum antebratul il lucrez cand lucrez bicepsul sau altceva de impins.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. daca te antrenezi cum trebuie, evident ca NU o distrugi, o intaresti ( nu-ti da niciodata incheietura pe spate )

2. poti sa faci exercitii care nu apasa deloc pe incheietura ( gen daca nu suporti flexii cu gantera ), de genul :
http://www.youtube.com/watch?v=U2GK7lZSR6A&list=FLoBU7o5YdUw_o32hzh7TWFw

Pot fi facute si fara desfacere de degete.

3. poti antrena antebratul fara sa faci izolare, gen facand tractiuni cu incheietura flexata la 90 de grade, ramat cu incheietura flexata, etc.

5 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Daca nici antrenorul nu stie despre sport, atunci cine?

| Aalexander explică (pentru Ichnat):

Userul cosmin86.
de la tine nu astept nicio explicatie.

| Ichnat a răspuns (pentru Aalexander):

laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ichnat):

Oho, ai fi uimit sa vezi cati antrenori sunt pe langa

| Ichnat a răspuns (pentru Cosmin86):

Aici ai dreptate...