| NissanNavara a întrebat:

merg de 4 ori pe saptamana la sala si un antrenament il fac intr-o ora. deci 4 ore pe saptamana de sport, si in rest sunt sedentar. oare o sa pun muschi? am o viata sanatoasa sau "activa" - se poate numi asa?

4 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Daca ai un program de nutritie adecvat si cel de antrenament este corect, cu siguranta vei obtine rezultatele dorite.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| enyy93 a răspuns:

Daca esti incepator si atunci cand mergi la sala faci un program cat de cat calculat cu siguranta vei pune muschi doar ca pe viitor muschii nu ii vei mai pune la fel de usor si va trebui sa tregi mai tare (sa folosesti greutati din ce in ce mai mari si sa petreci ceva mai mult timp in sala maxim 2 ore). succes!

| ADHD a răspuns:

Media pe zi de miscare/sport se recomanda a fi de minim 30min adica 3h:30m/saptamana, tu faci 4 ore pe saptamana, in niciun caz nu esti sedentar.Ai un stil de viata sanatos mai ales daca si alimentatia este buna si iti respecti si orele de somn. Multa sanatate!

| ADHD a răspuns:

Vei putea pune muschi daca le asiguri hrana necesara, iar hrana muschiilor pentru a creste mari si frumosi este proteina.Asa ca incearca sa-ti calculezi necesarul proteic/zi si sa-l oferi corpului din alimentatie(bogata in proteine). Sanatate!