| Alex955 a întrebat:

Buna seara, sunt într-o situație mai complicata, am o greutate de 113 kg și oscilez de 3 4 ani între 99 de kg și 119. Tot am avut perioade de slăbire la sala de 2 luni apoi ma îngrașăm înapoi deoarece îmi pierdeam motivația. Părerea care o cer este dacă as ieși în fiecare seara la alergat as avea ceva rezultate în comparație cu banda de la sala(p. S nu prea am rezistenta la alergat, obosesc în 300 de metri aproximativ)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neg 100% faptul ca e profesionosta sau sportiva pentru ca nu ii cunosc viata.
Dar nu asa se abordeaza lucrurile.
Nu suport aceste aere si tentative de a fi,, cult",,, superior".
Daca are o opinie macar sa si-o exprime intr-un mod civilizat, si nu sa ma bombardeze cu viata ei, ca chiar nu ma intereseaza si nici nu are legatura cu subiectul.
Plus ca nu a dat nicio dovada ca ea chiar e sportiva profesionista.
Pe bune. Orice poate citi niste site-uri de specialitate si pe urma sa le rezume si sa fie ignorant.
Ce creduli sunteti unii, inclusiv tu, daca crezi 100% ceea ce zice un strain pe net.
Si nu, nu este pamapalau sau prostalau cel care are o opinie si si-o sustine. Se cheama om puternic.

43 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Normal, poti slabi si alergand fara nici o banda, inca efortul poate fi mai mare asa. Daca nu poti alerga poti sa si mergi la inceput, ajuta si asta.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Realizezi ca daca n-ai mai raspunde tu, eu n-as mai avea la ce comenta, nu? Dar cand esti ca ăia mici și vrei sa ai ultimul cuvant chit ca nu mai zici nimic de fapt, cum sa-mi permit eu sa te ignor? rolling on the floor Pe tine te deranjeaza, iar eu ma amuz pe seama ta... oare care dintre noi o fi ăla prost? Nu cumva cel care rămâne într-o conversație care îl dereanjează?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

O sa iti comentez la fiecare raspuns, doar asa ca sa comentezi si tu si sa te enervezi rolling on the floor
Ca vad ca nu te poti opri. Atunci comenteaza in continuare
Hai, da i bice
Nu i ca si cum le as citi rolling on the floor

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

E drăguț că deja mă copiezi. Zic eu că răspund ca să mă amuz pe seama ta, acum brusc și tu răspunzi ca să mă enervezi pe mine, deși până acum te declarai deranjat. laughing N-am cum sa ma enervez pentru orice nimeni, stai liniștit.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Asa bravo, mai scrie ceva.
Chiar nu le citesc, dar ma amuza sa vad ca raspunzi la tot rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu te contrazici cu o sportiva profesionista?
E plin de prostalai pampalai pe site-ul asta...

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

1. "Nu suport aceste aere si tentative de a fi,, cult",,, superior"." -> cand ai o anumita experienta (si niste medalii) intr-un domeniu, automat ai alta "atitudine"...

2. Nu e chiar un "strain de pe net", s-a antrenat si la clubul lui Ciprian Sora, unde am mers si eu cativa ani (eu ca amator).

3. "Si nu, nu este pamapalau sau prostalau cel care are o opinie si si-o sustine. Se cheama om puternic." -> corect, oricine poate avea o opinie in orice domeniu, pe care sa si-o sustina fanatic (vezi pe aia care cred ca pamantul e plat... sau altii de teapa lor). Conteaza si ce experienta ai... in opinia mea, in domeniul sportiv, daca nu ai MACAR o medalie (UNA macar), nu ar trebui sa-ti dai prea mult cu parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Legat de 1. (Dupa notatia ta) NU, oricata experienta ai avea intr-un domeniu, aroganta sau,, atitudinea", cum le place narcisistilor s-o mascheze, e al naibii de NEnecesara si prosteasca. happy
3. Nu trebuie sa ai o medalie ca sa iti poti da cu parerea.
Asa la fel altcineva poate veni cu o alta regula:
,, cine nu a participat la jocurile olimpice nu isi poate da cu parerea"
Si na, atunci nici ea nu mai poate sa isi dea parerea.

Unii pot fi pasionati de sport, dar cu toate astea sa nu faca de performanta. Te-ai gandit la asta?
E ca si cum ai spune ca doar regizorii isi pot comenta filmele. Sau ca doar bucatarii pot spune cum li se pare mancarea.

Atunci cand cineva isi expune o opinie in mediul online trebuie sa fie constient de faptul ca opinia sa poate fi contrazisa.
Asa e viata, nu poate fi toata lumea de acord cu tine.
Sa intelegi acest aspect da dovada de maturitate.
Maturitate de care ea nu a dat dovada, facand o asa drama dintr-un c*cat de discutie.
Si nu-mi zi mie ca,, nu a facut scandal" ca nu sti ce mi-a facut dupa. Primeam notificare dupa notificare rolling on the floor
Si da, toata lumea are dreptul la opinie, atata timp cat e exprimata cu respect.

Si nu o da exemplu pe aia cu,, pamantul e plat" ca opiniile mele sunt relevante.
Poti sa ma contrazici daca vrei. Vezi?
Nu ma supar.
Insa ea s-a suparat.
Si ce scandal a facut rolling on the floor
Acum intelegi?
Opiniile sunt subiective si pot fi contrazise, cine accepta asta da dovada de inteligenta si maturitate si cine nu, de prostie, imaturitate si frustrare.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu are rost să-ți bați capul. M-am uitat până la urmă din curiozitate la întrebările ei să văd cu cine vorbesc...e o fetiță de 14-15 ani. Nu mai zic ce mesaj kilometric mi-a dat în privat. Au luat copilașii vacanță și au timp să aibă păreri big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Da, am vazut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti un copil mic, nu ar trebui sa ai o parere.
Si gata, nu stau sa ma contrazic cu un copil mic si firav laughing

Fugi la mami, ca se raceste ciorbita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai inceput sa ma jignesti desi nu sti nimic despre mine sau despre varsta ta.
,, nu ar trebui sa ai o parere"
Cum iti permiti? Tu macar iti dai seama ce tocmai ai scris?
Si tu iei cuiva dreptul la opinie, ceea ce este imoral si destul de ilegal.
Nu mai suntem pe vremea dictaturii, unde cei cu opinii diferite erau anihilati.
Fii suficient de matur sa intelegi toate astea, nu jigni lumea doar pentru ca nu ai argumente.
Ma intreb daca o sa le iei copiilor tai dreptul la opinie doar pentru ca nu esti de acord cu ei happy
Vezi ca nu esti dictator.
As vorbi mai mult despre toate principiile morale incalcate si lipsa ta de argumente care se vede de la o posta, dar si despre ipocrizia ta, insa era treaba parintilor tai sa te educe, nu e a mea.
Succes intr-o societate in care oamenii, daca nu stiai, au opinii diferite, iar tu trebuie sa vii cu argumente, nu sa ii jignesti din ura si frustrare. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Si de cand oamenii, din cauza varstei lor, nu au voie sa aiba pareri?
Tu asa inchizi gura cuiva, ca esti mai batran de vreo 5 ori decat acea persoana?
Trist.
Ma intreb daca asa o sa procedezi si cu copii tai.
Sper sa nu faci.