| Creepygirl2002 a întrebat:

Stiti niste pastile sau ceva bun pentru efort? Fac sport in fiecare zii si abia mai rezist dar vine un concurs important.Va rog

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mananca mai multa proteina (carne) si mergi la culcare cu 1-2 ore mai devreme, ca sa te refaci.
Din pacate, medicamente nu ai voie, pentru ca se pot descoperii la un posibil test si poti fii eliminata.

| Dumbi a răspuns:

Pai depinde ce sport faci… nu te inteleg ori scrii sportul ori numai pui intrebarea.

Ca sa rezisti mai mult trebuie sa alergi, daca faci atletism nu ai cum sa nu rezisti, doar daca cel care te antreneaza pune prea mult pressing pe tine si te epuizeaza, atunci poti sa ii spui ca numai poti si o sa iti dea o pauza de 1-2 zile si o sa te refaci si o sa te ia mai usor.
Daca faci box, trebuie sa, sari coarda destul de mult.
Daca faci arte martiale trebuie sa faci multa gimnastica, adica sa faci exercitii de gimnastica.
Daca faci inot nu ai cum sa nu rezisti, daca numai poti se aplica la fel ca la atletism.
Daca faci baschet, handbal, fotbal, volei, etc. faci la fel ca atletism.

Nici nu stiu ce sporturi poti mai practica, mai distrus destul de tare psihic.
Nu ai voie sa iei niciun medicament, pastila, injectie sau mai stiu eu cum poti baga in tine vitamine. Se vor face niste analize si daca iti gaseste acea vitamina vei fi eliminata. Mai bine nu risti, incearca sa fi corecta. Jamaica a fost scoasa de pe podium la altetism ca un jucator a folosit vitamine(dupa multi ani s-a aflat), eu nu iti recomand.

| Cyrano a răspuns:

Creatina.

| Edwards2017 a răspuns:

Încearcă cu niste vitamine și un stil de alimentație fix care să vizeze servirea mâncării la ore bine stabilite și bineînțeles să le respecți!

| DanielHX a răspuns:

La varsta ta nu iti recomand suplimente.Incearca antrenamente de intensitate inalta.