| Andy_Andrei_1996 a întrebat:

Buna,sunt baiat si am 14 ani si 180 cm, dar sunt cam gras am 75 kg si nu pot sa stau in costum de baie,as vrea sa slabesc cu o dieta usoara si rapida, sau orice altceva.As vrea sa stiu si niste exercitii pentru pectorali,eficiente, pentru ca am sani cam mari. FUNDA.

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Din ceea ce mananci acum, renunta la alimentele care ingrasa iar restul imparte in mod egal la 4 mese pe zi
Apoi fa niste miscare - alergare, plimbat cu bicicleta, inot etc, cel mai bine te-ai apuca de un sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca 1996 e anul nasterii ai 17 ani, oricum 75kg la 180 cm e OK

| AlexStefan1 a răspuns:

Daca ai vreo 14 Ani atunci te-ai nascut in 1999. Daca vrei sa slabesti atunci poti ca de la 6:30 pana la 7:00 sau de la 7:00 pana la 7:30. Sau sa mananci mai multe fructe si legume. Mai lasa cartofii prajiti si mananca niste morcovi, rosii, varza... Daca vrei cava dulce poti manca si cate o ciocalata pe zi sau niste pepeni.

| simanapeace a răspuns:

Incerca sa mananci mai putin si o sa slabesti.