| twister_4636 a întrebat:

Am 13 ani 1, 70 cm inaltme si 55 kg e bine sa ma apuc de sala am mai facut sala dar nu in fiecare zi.
Ce ziceti sa ma apuc?

Răspuns Câştigător
| Anby a răspuns:

Daca vrei sa te apuci zic ca ar mai trebui sa pui ceva pe tine.
Regimul alimentar ar tebui schimbat in primul rand. Daca vrei sa faci serios fixeaza-ti un regim alimentar constant(2000~3000 calorii/zi cu efort crescut). Daca vrei sa faci o pauza, regimul terbuie schimbat si el.
NU UITA SA BEI MULTA APA (1% apa pierduta inseamna 10% mai putin randament).
Bafta!

6 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

:O:O:Osala la 13 ani, pai vrei sa te cocosezi de mic, eu iti zic sa nu te duci pana la 18 ani...

| dracu14 a răspuns:

Sala nu se face in fiecare zi, maxim 4 zile pe saptamana, nu te opreste nimeni sa te apuci, daca iti e frica de faza aia cu opritul din crestere poti sta linistit eu am crescut 7 cm de cand m-am apucat de ridicat greutati.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Eu unu iti recomand sa faci sala zilnic, dar in fiecare zii altceva, asa nu stai mult la sala si lucrezi bine, ex luni pectorali +deltoizi si iti "incalzesti" bicepsi si ce muschi vrei, nu o sa te cocosezi, daca executi corect si o sa arati perfect, o sa si cresti, daca nu faci genoflexiuni cu haltera. scuze gramatica, scriu de pe telefon

| Cosmin86 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Sala zilnic? nici profesionistii nu fac sala zilnic ( decat aia care isi injecteaza steroizi ), termina cu sfaturi de copii mici, muschiul are nevoie de mai multe zile sa se refaca complet.

cel mai eficient program = o grupa pe saptamana, asa progresezi mult mai repede decat unul care face zilnic

| codrincodrin a răspuns:

Poti sa te apuci, dar nu e neaparat sa mergi in fiecare zi. Poti sa mergi de 2-3 ori pe saptamana.

| mobile a răspuns:

Salut,
Nu te apuca de sala la 13 ani! Fa un sport, ai de unde alege: arte martiale, unul din multitudinea de sporturi cu migea etc.
Pentru piese si accesorii gsm la cele mai mici preturi intra pe www.magazingsm.ro