| AlyAlx07 a întrebat:

Ce ziceti la 12 ani sa ma apuc de sala? Sau sa mai astept?

Răspuns Câştigător
| Neinteresant222 a răspuns:

Apuca-te dar nu lua nimic pentru cresterea muschilor. fa natural. deoarece ai doar 12 ani, in 4-5 ani ai sa arati asa cum iti doresti, adica pe la 17 ani... fara sa bagi prostii in tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Neinteresant222):

Si cu suplimente tot natural e, daca la alea te referi.

| Neinteresant222 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nimic nu e mai natural decat FARA STEROIZI, FARA SUPLIMENTE.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Neinteresant222):

Ce treaba au steroizii cu suplimentele?

steroizi = hormoni sintetici de crestere
suplimente = mancare concentrata

Spre ex. concentratele proteice se fac din zer, lapte, albus de ou, soia ( depinde de care vrei ), pur si simplu proteina este separata de restul continutului ( grasimi, etc. ).

Rolul lor este sa-ti asiguri necesarul proteic fara sa-ti fortezi stomacul, nu toti putem manca 1-2 kg de carne/ zi sau 50 de oua pe saptamana.

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mai asteapta.

| Ramona000 a răspuns:

Mai astepta macar pana la 17 ani

| NoOne18 a răspuns:

Mai asteapta, pe la 15-18 ani ar trebui sa mergi.

| aLeXsNs a răspuns:

Mai asteapta cativa ani. Pentru ca daca te apuci de sala. Se v-a putea sa ramai scund. Ce-l mai bine fa exercitii acasa. Adica
-flotari
-genoflexiuni
-abdomene. si daca ai o bara de unde sa te tii. si mai te ridici din cand in cand. Asta cu bara te ajuta si la putere si la inaltime.
-flotarile te ajuta la intarirea masei musculare la brate.
-genoflexiunile te ajuta la muschii de la picioare
-abdomenele. te ajuta la muschi de la burta. spus!

| xCrazyWolf a răspuns:

Te poti apuca, insa nu trebuie sa faci exercitii care iti preseaza coloana. Eu zic totusi, sa mai astepti pana la 14-15 anihappy

| vRawr a răspuns:

Asteapta 3,4 ani.

| AlyAlx07 explică:

De ramas mic deja eu am 1.65 Dar vreau si eu niste muschi ceva

| Alexandru_Cornaci_1989 a răspuns:

Mai asteapta prietene daca nu vrei sa ai mainile pana la genunchi macar pana la 16-18!

| DaNNutz98 a răspuns:

Man nu conteaza varsta fa ce crezi tu, dar ca in liceu sa nu fi un fraier apucate.